10 בספטמבר 2015
בניית ציפורניים בג'ל

בניית ציפורניים בג'ל החלה אולי כטרנד, אך בשונה מטרנדים שסופם לחלוף מן העולם, דווקא שיטה זו נתקבעה בשגרת טיפוח הציפורניים ונראה שהיא עתידה להישאר כאן עד שתגיע שיטה עדיפה ממנה. רבות נכתב אודות שיטה זו לטוב ולמוטב. במאמר זה לא ננסה לערער עליה או לחזק אותה, אלא להציג את האופן שבו היא נעשית או ליתר דיוק: נבנית.

בניית ציפורניים בג'ל לפי שלבים

כל טכנאית ציפורניים מיומנת יודעת שמים גורמים לציפורן להתרחב, על כן השלב הראשון לפני בניית ציפורניים בג'ל יהיה טיפול מניקור יבש ללקוחה. השלב הבא יהיה מריחת חומר מייבש על הציפורניים הטבעיות על מנת לסייע להן לספוג את הלק ג'ל ובכך לסייע לו להיצמד לציפורן בחוזקה. לאחר מריחת החומר המייבש מתבצעת מריחה של לק בסיס וייבושו במנורת לד. מורחים את הלק ג'ל בשתי שכבות כשביניהן נעשה שוב שימוש במנורת לד לשם ייבוש מהיר של החומר ולסיום לק-טופ המסייע בשמירה על הברק של בניית ציפורניים בג'ל. ישנן מניקוריסטיות שמורחות חומר נטרול על בניית ציפורניים בג'ל על מנת למנוע את דביקות החומר, אך כמו בכל תחום לכל בעלת מקצוע השיטות שלה וסוג המוצרים לבניית ציפורניים בהם היא משתמשת.

איזו שיטה עדיפה?

בניית ציפורניים בג'ל עדיפה למי שאינה אוהבת את התחושה הכבדה של בניית ציפורניים באקריל וכן בניית ציפורניים בשיטת הטבילה. עוד סיבה לבחור בניית ציפורניים בג'ל היא מראה הציפורניים אשר קרובות יותר להידמות לציפורניים הטבעיות. בנוסף, שיטה זו מאפשרת להאריך את הציפורניים הטבעיות וברגע שהלקוחה מחליטה שהיא חוזרת לציפורניה שלה, כל שנותר לעשות זה לקבוע תור אצל המניקוריסטית ופשוט להוריד את הלק ג'ל בטיפול אחד קצר ומבלי לגרום נזק לציפורן הטבעית. זו גם אחת הסיבות שהבחירה בשיטת בניית ציפורניים בג'ל תפסה תאוצה מאחר שהיא העניקה פתרון לכל הנשים שנמנעו מבניית ציפורניים באקריל בשל העובדה שעם הסרתן הציפורניים הטבעיות נחלשות מאוד והמראה שלהן אינו מלבב במיוחד.

"עשי זאת בעצמך" – האם זה מומלץ?

כיום ישנן חברות קוסמטיקה המשווקות ערכות בניית ציפורניים בג'ל לשימוש ביתי. המחיר כמובן בהתאם והתוצאה? קצת פחות. בניית ציפורניים בג'ל יכול להוות תחביב לשעות הפנאי (למי שסובלת מעודף זמן) אבל גם אז רצוי להזמין חברה נוספת ולהתמחות עליה, בכל זאת, צריך זוג ידיים כדי להגיע לתוצאות טובות. אך בהתחשב בכך שמעבר לחשיבות הטיפוח אחת הסיבות לביקור אצל טכנאית הציפורניים הינה זמן איכות שהאישה מעניקה לעצמה אחת לכמה שבועות, רק בשל כך שווה להשקיע כל סכום שבעולם! ושתרים יד מי שלא מסכימה עם זה… ורצוי יד מטופחת.

תגובות סגורות.