24 באוגוסט 2015
בניית ציפורניים

בניית ציפורניים

בניית ציפורניים זהו אחד המקצועות הכי נפוצים במדינתנו הקטנטונת. כמעט בכל פינת רחוב (וגם בתחילתו ואמצעיתו) ניתן למצוא טכנאית ציפורניים עם לקוחות סביב לשעון. כל מי שלמד לפחות שיעור אחד במנהל עסקים מבין את הכלל הבא: היצע מול ביקוש. או בשפה שכולנו מבינים: יש הרבה עסקים לבניית ציפורניים כי יש הרבה נשים שאוהבות לטפח את הציפורניים שלהן. מה בעצם מושך כל כך הרבה נשים לעסוק בטיפוח הציפורניים בכזאת דבקות? כשחושבים על כך, מעטים הם האזורים בגוף שמקבלים התייחסות שווה. אז מה בעצם מביא אשה בעלת הגיון בריא להתעסקות יתר בציפורניה? הנה לפנינו מספר השערות.

כי זה יפה

הסיבה הבסיסית והפשוטה ביותר היא עניין היופי. אפשר להתפלסף ארוכות על האבולוציה של היופי. מה שהיה יפה במאה שעברה שוב לא נחשב ליפה במאה הנוכחית ומה שיפה בנוכחית, סביר להניח שייחשב לעתיק במאה הבאה, או בדור האינסטנט שלנו, ייתכן שכבר בשבוע הבא. אז מי מחליט מה יפה? על טעם ועל ריח אין מה להתווכח… אך כשהטעם הופך להיות מאוד קולקטיבי ופחות אישי, אז אולי לא נתווכח על כך אבל בהחלט נבין שמדובר בצו השעה ושרובן המכריע של הנשים נכנעות לתכתיבים חברתיים ופחות לתרחישי הלב. ואם נרד כמה קילומטרים מהאולימפוס הפילוסופי, נודה בינינו לבין עצמנו שבסה"כ, בניית ציפורניים היא דבר יפה. אז הנה לנו כבר השערה ראשונה למה נשים כ"כ משקיעות בעניין הזה שנקרא בניית ציפורניים.

עניין של הרגל

בניית ציפורניים אולי התחילה מכל סיבה שבעולם אבל ההמשכיות שלה היא כמו מערכת יחסים של ששים או שבעים שנה: פשוט כי התרגלנו כבר. ישנן נשים שבניית הציפורניים הפכה לאיבר נוסף בגופן והן לא מסוגל לתפקד ללא מספר המילימטרים הנוסף הזה שנמשך להן מקצות האצבעות. אמנם ישנם אורכים שהיה כדאי לטרוק עליהם את הדלת כאילו "בלי כוונה" סתם כי זה נורא מפחיד לראות את המכשפה מעמי ותמי מסתובבת ברחובות העיר. אבל שוב, כשמדובר בטעם אישי, מי אנחנו שנחליט מה יפה ומה לא? אישה באומנותה תחיה – ובאומנות כמו באומנות….

יותר עמיד ממניקור

טיפוח ציפורניים לא חייב לכלול בניית ציפורניים וטיפול חודשי של מניקור בהחלט מספיק כדי לעשות את העבודה. אך למי שסובלת מנטיה לכסוס את ציפורניה, או שמניקור נותן לה את האפשרות להתמיד בטיפול חודש-כן-חודש-לא ו-חודש-למה-לא, תעדיף בניית ציפורניים שתחזיק לאורך זמן, תהיה מספיק חזקה בכדי שכסיסה חובבנית לא תעקור את הציפורן מהמקום ומספיק מוזנחת כשכבר כלו כל הקיצין והגיע הזמן למילוי. כי יש נשים שמכתיבות לעצמן את המחויבות האישית, ויש שהמחויבות האישית מוכתבת להן מכורח הנסיבות. כך או כך, הסיבות רבות והיריעה קצרה. לעת עתה נסתפק בסיבות שמנינו כאן כדי להבין שמקצוע בניית ציפורניים נמצא כאן כדי להישאר ואם לא עד המאה הבאה, אז לפחות עד המילוי הבא.

תגובות סגורות.