10 בספטמבר 2015
הסרת לק ג'ל

הסרת לק ג'ל אינה עניין פשוט, אך בהחלט נלמד. לא כל כך ברור למה מישהי תרצה להתעסק עם הסרת לק ג'ל מאשר לגשת לטכנאית הציפורניים שלה ולזכות ליחס אישי ושירות מקצועי, אך כנראה שכמו בהרבה תחומים בחיים – אנחנו נוטות לחשוב שגם בזה אפשר להסתדר לבד. רק שלא נעז לטעון אחר כך שהגברים לא יודעים להודות שהם פשוט לא מבינים בהכל ופשוט מניחים לבעל המקצוע לעסוק בתחומו. אבל כנראה שבדור האינטרנט הכל אפשרי. אם כן, בשורות הבאות ננסה להקנות קצת ידע באשר לתחום משני – אך הכרחי – בבניית ציפורניים בג'ל והוא: הסרת לק ג'ל.

ערכה ביתית למתחילות

אז מה בעצם צריך לפני שניגשים למלאכת הסרת לק ג'ל? רשימת המוצרים כדלהלן: באפר, זוהי פצירת שיוף עדינה העוזרת להסיר עודפי שומן מעל הציפורן הטבעית ומשמשת כאן באופן דומה, אך למטרה אחרת. עשרה כדורי צמר גפן – כמספר האצבעות. למי שאין דווקא את הסוג הספציפי הזה לא קריטי, אפשר לחתוך צמר גפן בגודל שיכסה את החלק העליון של הציפורן ועוד קצת. נייר כסף גם הוא חיוני בכדי לשמר את חום הגוף, מה שמסייע להאיץ את הפעולה ומונע התאיידות של האצטון. יש לחתוך את נייר הכסף בגודל שיספיק לעטוף את הציפורן ולהגיע עד לאמצע האצבע. מובן שהחומר הבא בתור הוא האצטון, אך בשל העובדה שמדובר בלק ג'ל ולא בלק רגיל, מומלץ להשתמש במסיר לק לציפורניים מלאכותיות. ואחרון-אחרון חביב, דוחף עור מעץ. אז קדימה – לעבודה.

אופן הסרת הלק ג'ל

רשימת המוצרים לעיל מופיעה (פחות או יותר) לפי שלבי סדר הפעולות של הסרת לק ג'ל. תחילה יש לשייף את פני הציפורן באמצעות הבאפר. פעולה זו נעשית על מנת להסיר את הברק של הלק ג'ל מאחר שמשטח הלק ג'ל הינו מבריק וחלקלק ועשוי להקשות על האצטון להיצמד לציפורן. השלב הבא יהיה טבילת אמצע כדורי הצמר גפן במסיר לק לציפורניים מלאכותיות. הסרת לק ג'ל אינה דומה להסרת לק רגיל וכפי עמידות המוצר כך גם המורכבות בהסרתו. לא להתייאש, אנו מתקרבות לקו הסיום. כעת יש להניח את כדור הצמר גפן עם מסיר הלק ישירות על הציפורן ולעטוף אותה עם נייר כסף. על  מנת לסייע לחומר לפעול את פעולתו יש להמתין לפחות 10 דקות (אך לא הרבה מעבר לכך) ואז לפתוח את נייר הכסף מספיק בכדי לאחוז אותו בצמוד לציפורן ולמשוך אותו עם הצמר גפן בצמוד ללק (מעין גרירה על פני הציפורן). כעת ניתן להסיר גבשושים שנותרו מהלק ג'ל בעזרת דוחף עור מעץ ולסיים בניקוי עודפי לק עם מסיר לק לציפורניים מלאכותיות. חשוב לזכור כי הסרת לק ג'ל כרוכה בשימוש בחומרים כימיים אשר אינם בריאים לעור ועל כן מומלץ למרוח שמן מזין מסביב לציפורן ובחיבור של העור לציפורן הטבעית כלפי פנים.

ובכל זאת…

להזכירכן ששיטה זו הינה רק אחת מהשיטות הנהוגות אצל טכנאיות הציפורניים. ישנה שיטה נוספת בה טכנאית הציפורניים לא עובדת כל כך קשה וכל שעליה לעשות זה למרוח חומר מיוחד אשר גורם ללק ג'ל להתקלף כמו מדבקה. אז אם תהליך הסרת לק ג'ל נראית לכן מסובכת מדי, אולי בכל זאת כדאי לקבוע תור אצל טכנאית הציפורניים, אחרי הכל – הקפה כלול במחיר, לצד הפינוק והשקט הנפשי.

תגובות סגורות.