21 באוגוסט 2015
כסיסת ציפורניים

כסיסת ציפורניים

כסיסת ציפורניים הינה מנהג מגונה. לא משנה לאיזו חברה אתם משתייכים, מדובר בפעולה שגורמת לצקצוקי לשון מצד הסובבים אתכם. כסיסת ציפורניים מעידה לא אחת על חוסר בטחון פנימי ומציגה את הכוסס באור לא מחמיא. בנוסף מדובר במנהג שרחוק מאוד מלהיות אסתטי, הן בשל פעולת הכסיסה והן בשל המראה הסופי של הציפורניים הכסוסות. התופעה של כסיסת ציפורניים משויכת באופן בלעדי למין האנושי. טרם נצפתה חתולת רחוב מודאגת כוססת את ציפורניה בחוסר שקט בולט. אדרבה, בין חיות הבר נחשבות לחזקות ביותר החיות בעלות הטפרים המושחזים והבולטים ואין כמו מלך חיות עם רעמה ראויה לשמה וציפורניים מעוררות אימה. כך שאילו היינו חיים בג'ונגל, לכוססי הציפורניים לסוגם לא היו הרבה סיכויים לשרוד.

טיפול מונע

כיום ישנן אפשרויות רבות המשמשות כפעולת מנע לכסיסת ציפורניים. כשמדובר בילדים קטנים ניתן למרוח חומר מר הנקרא "לק מרה" כך שבכל פעם שיכניסו את הציפורן לפיהם תקדם אותם תזכורת מרירה ותחייב אותם להוציא את האצבע מהפה. אך כשמדובר באנשים מבוגרים, מאחר ואין מי שימרח להם את החומר ללא שאלות מיותרות, יש כבר צורך בפעולות יותר יצירתיות. אחד הפתרונות הינו טיפול מניקור. פתרון זה מוצע לנשים וגברים כאחד והאפשרות שהוא עשוי לעזור נעוצה בכמה סיבות כשהראשונה שבהן היא קודם כל ההכרה של האדם בבעיה והרצון להיחלץ ממנה ושנית, מושקעים בכך פרמטרים של זמן, כסף וטרחה ולא סביר שלאחר כל אלה יהיה מי שירצה להחריב את התוצאה הסופית בכסיסה חוזרת.

בניית ציפורניים

פתרון נוסף להימנע מכסיסת ציפורניים הוא בניית ציפורניים. זהו פתרון יצירתי אשר ההבטחה להצלחתו עולה על השיטה הקודמת, מאחר שבניית ציפורניים כשמה כן היא – בניית שכבה של ציפורן חדשה מאקריל על הציפורן הטבעית ומכיוון שהאקריל הוא חומר חזק ביותר הרי שבכדי לכסוס ציפורן שכזו יש צורך בסט שיניים חד במיוחד ואם אינכם נמנים על משפחת התנינים, כנראה שהפתרון הזה עשוי לעזור. עניין נוסף בנושא בניית ציפורניים הוא, שמרגע שמטפחים את הציפורניים באופן כה מושקע ומקנים לכף היד מראה שובה ומעודן, הדבר הופך להתמכרות והמחמאות גורמות לנחת רוח יותר גדולה מזו ש(לא) הושגה באמצעות כסיסת ציפורניים.

קישוטים לציפורניים

דרך נוספת למגר את תופעת כסיסת ציפורניים באופן סופי היא לתת הן קצת יותר תשומת לב חיובית ופחות תשומת לב שלילית. במקום להכאיב לציפורן אפשר פשוט לקשט אותה. באמצעות קישוטים לציפורניים הניתנים לשילוב גם בבניית ציפורניים מסוג ג'ל לק, ניתן להפוך את הציפורן מכעורה לחיננית ובכך להימנע מכל הכנסה של ציפורניים לפה. קודם כל, מאוד לא נעים להתהלך עם מראה ציפורניים חבול שעל ציפורן אחת יש אבן סברובסקי מרהיבה ועל השניה חור שמרמז כי בעבר היתה שם אבן דומה… ושוב, העובדה כי באחת הפכו הציפורניים למוקד לתשומת  לב מחמיאה, מייתרת את הצורך בלשוב ולכסוס אותן שוב.

תור אצל טכנאית הציפורניים או הקוסמטיקאית

אם כן, החשיבות לשים לב למראה הציפורניים הן מהבחינה האישית של כיצד אנו משתקפים בעיני החברה והן מהמימד הטיפולי, נראה מובן וקל ליישום. עכשיו כל מה שנותר זה לקבוע תור לטכנאית הציפורניים או לקוסמטיקאית ולהניח את הציפורניים שלכן בידיים טובות. בהצלחה!

תגובות סגורות.